x
47. Hvarske ljetne priredbe

HVAR_1.jpg

Tradicionalna ljetna kulturna manifestacija, jedna od najstarijih na hrvatskoj obali na čijem programu su koncertni, kazališni i folklorni programi, a sve u slikovitom ambijentu grada Hvara.

Komorni četvrtak - Chamber Thursday
Solo utorak - Solo Tuesday
Vikendom zabavnije - Weekend entertainment |
Kazalište - Theatre

Svibanj /May
26. V. ponedjeljak / Monday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm
OTVORENJE / OPENING CEREMONY ŽENSKA KLAPA "BODULKE" - HVAR & MUŠKA KLAPA "GALEŠNIK" - HVAR (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

28. V. srijeda / Wednesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm SVETLANA KRAJNA, tamburica / mandolina / domra BARBARA BEGO BOJIĆ glasovir / piano-ZAGREB (Mozart, Bartok, Delibes, Mezzacapo, Cossetto,Josipovia, Dmitriev, Budaškin..)

30. V. petak / Friday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.00 / 8:00 pm ŽANA MARENDIĆ BUČEVIĆ, mezzosoprano - SPLIT - SAŠA JAKELIĆ, tenore - SPLIT HARI ZLODRE, glasovir / piano - SPLIT (Verdi, Schubert, Bellini, de Falla, Hatze, Piazzolla, Rahmanjinov, Gershwin, Tijardović...)

Lipanj/ June
01. VI. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm PJEVAČKO DRUŠTVO HVAR, KLAPE "BODULKE" i "GALEŠNIK" HVAR MIXED CHOIR HVAR, FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" & MALE VOCAL GROUP "GALEŠNIK" - HVAR (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

03. VI. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm PETAR ČULIĆ, gitara / guitar - DUGI RAT (Bach, Paganini, Castelnuovo-Tedesco, Giuliani, Brkanovia...)

05. VI. četvrtak / Thursday Kazalište u Brusju / Theatre in Brusje 21.30 / 9:30 pm Gradsko kazalište mladih - Split ILIJA ZOVKO: ŽENICI Redatelj: Georgij Paro Glume: FILIP RADOŠ i ILIJA ZOVKO

08. VI. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm KLAPA "GALEŠNIK"- HVAR /Male vocal group (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

10. VI. utorak/Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm EUGENE SKOVORODNIKOV, glasovir / piano RUSSIA / CANADA (Schubert, Čajkovski)

12. VI. četvrtak / Thursday Katedrala / Cathedral 21.30 / 9:30 pm IVANA NOVAČIĆ, alt / alto - ZAGREB ZORAN NOVAČIĆ, orgulje / organ - ZAGREB (Mozart, Schubert, Gounod, Novačić...)

14. VI. subota / Saturday Sv. Vid / St. Vid Church - Velo Grabije 18.30 / 6:30 pm Hvarsko pučko kazalište / Hvar Public Theatre PRIKAZANJE ŽIVOTA SV. LOVRINCA MUČNIKA The Mystery of St. Laurence the Martyr (177. izvedba / performance)

15. VI. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm ŽENSKA KLAPA "NEVERIN" - KAŠTEL LUKŠIĆ Female vocal group "Neverin" - Kaštel Lukšić (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

17. VI. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm TEREZIJA CUKROV, glasovir / piano - NEW YORK (Mozart, Debussy, Sorkočević...)

19. VI. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm MLADI OPERNI PJEVAČ/YOUNG OPERA SINGERS: GORDANA BIONDIĆ, & MARTINA KLARIĆ, soprano MARIO BOKUN, tenore ANTONIO BRAJKOVIĆ, bass-baritone LANA BRADIĆ, glasovir / piano - ZAGREB (Sacred music, Negro spiritual, Puccini, Verdi, Strauss, Lehar..)

22. VI. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm PJEVAČKO DRUŠTVO HVAR, KLAPE "BODULKE" i "GALEŠNIK" - HVAR MIXED CHOIR HVAR, FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" & MALE VOCAL GROUP "GALEŠNIK" - HVAR (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

24. VI. utorak / Tuesday Malo Grabije, ispred crkve / in front of Church 21.30 / 9:30 pm MIHOVIL KARUZA, violoncello - SPLIT (Bach, Hindemith, Ruždjak, Šaban, Zaninović, Walton...)

27. VI. petak / Friday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm KLAPA "CAMBI" - SPLIT (Male vocal group) (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

Srpanj / July
01. VII. utorak / Tuesday Trg Sv. Stjepana - ispred gradske lože 21.30 / 9:30 pm In front of Loggia - hotel "Palace" CAMBRIDGE UNIVERSITY SWING BAND ENGLESKA - England (UK)

03. VII. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm MIROSLAV AMBROŠ, violina / violin ZUZANA AMBROŠOVÁ, glasovir / piano PRAHA - Češka Republika / Czech Republic (Händel, Brahms, Paganini, de Sarasate, Suk, Martinu,Bodorová...)

05. VII. subota / Saturday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm ETNO-JAZZ EVENING / ETHNO-JAZZ VEČER "BLACK COFFEE" & ŽENSKA KLAPA "MENDULA"

06. VII. nedjelja / Sunday Špilja, Sv. Nedjelja / Sv. Nedjelja - cave 8.00 / 8:00 am Hvarsko pučko kazalište / Hvar Public Theatre PRIKAZANJE ŽIVOTA SV. LOVRINCA MUČENIKA The Mystery of St. Laurence the Martyr (178. izvedba / performance)

08. VII. utorak / Tuesday Sv. Marko / St. Mark's 21.30 / 9:30 pm ZSOLTAN VARGA, gitara / guitar - HUNGARY (Sor, Tarrega, Albeniz, Villa-Lobos...)

10. VII. četvrtak / Thursday Katedrala / Cathedral 21.30 / 9:30 pm VESNA KUŠČER ČISAR, soprano - LUGANO VIŠESLAV JAKLIN, orgulje / organ - VARAŽDIN (Bach, Franck, Mendelssohn-Bartholdy, Dvorák, Duruflé, Stradella, Papandopulo, Lukačić..)

13. VII. nedjelja/Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30/9:30 pm ŽENSKA KLAPA "BODULKE" - HVAR Female vocal group "Bodulke" - Hvar (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

15. VII. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm KRISTIAN CVETKOVIĆ, glasovir / piano ro?en / born 1991. - SWITZERLAND (Schubert, Beethoven, Ravel, Chopin..)

17. VII. četvrtak / Thursday Trg Sv. Stjepana - ispred gradske lože 21.30 / 9:30 pm In front of Loggia - hotel "Palace” ANSAMBL "AD GLORIAM BRASS" - ZAGREB (Susato, Bach, Händel, Bizet, Čajkovski, Gillis, Handy,Schneider, Travis, Norman..)

19. VII. subota / Saturday Kazalište u Brusju / Theatre in Brusje 21.30 / 9:30 pm Teatar "Planet Art" - Zagreb JEFF BARON: U POSJETU KOD GOSPODINA GREENA Redateljica: Aida Bukvić Igraju: PERO KVRGIĆ i LUKA DRAGIĆ

22. VII. utorak / Tuesday Franjevački samostan/ Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm VEDRAN ARKUS, glasovir / piano - BiH /HRVATSKA (Bach, Bach-Busoni, Beethoven, Liszt)

24. VII. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm BÉLA MAVRÁK, tenore - KÖLN TOMI DOMANEIĆ, glasovir / piano - HVAR (Verdi, Mozart, Strauss, Lehar, Cardillo, Velasquez, Cottran, Liszt, Chopin)

25. VII. petak / Friday Kazalište u Brusju / Theatre in Brusje 21.30 / 9:30 pm ETNOMONODRAMA “VEJA” Adaptirao, dramatizirao i igra: SINIŠA BRAJEIĆ

27. VII. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm KOMORNI KONCERT / CHAMBER CONCERT International Orchestral Academy Dirigent / Conductor: CHRISTIAN KLETT – HAMBURG

29. VII. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm MISLAV REŽIĆ, gitara / guitar - DEN HAAG (Giuliani, Asencio, Sunko, Kampela, Villa-Lobos, Bellinatti, Ginastera...)

30. VII. srijeda / Wednesday Trg Sv. Stjepana - ispred gradske lože 21.00 / 9:00 pm In front of Loggia - hotel "Palace" International Orchestral Academy ME?UNARODNI SIMFONIJSKI ORKESTAR MLADIH INTERNATIONAL YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA Dirigent / Conductor: CHRISTIAN KLETT - HAMBURG (Schubert, de Sarasate, Williams...)

31. VII. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9 :30 pm URARA MOGI, violina / violin - JAPAN MARTINA CUKROV, glasovir / piano - NEW Y0RK (Brahms, Mozart..)

Kolovoz / August
01. VIII. petak / Friday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm IBRICA JUSIĆ, kantautor

02. VIII. subota / Saturday Ljetna pozornica / Summertheatre "Veneranda” 21.30 / 9:30 pm JAZZ VEČER / JAZZ EVENING DENISE JANNAH GROUP - Suriname / Holland DENISE JANNAH, vocal RATKO ZJACA, guitar JOHNNY TEVREDEN, ac. bass RATKO DIVJAK, drums

05. VIII. utorak/Tuesday Franjevački samostan/ Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm AUGUSTIN ŠIMAT, glasovir / piano - MOSKVA (Bach, Beethoven, Rahmanjinov, Liszt...)

07. VIII. četvrtak / Thursday Sv. Marko / St. Mark's 21.30 / 9:30 pm DUO BALYK - HRVATSKA / RUSSIA: VLADIMIR BALYK, harmonika / accordion NATALIJA BALYK, mandolina / domra gost/guest: KRISTINA BALYK, flauta / flute

08. VIII. petak / Friday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.30 / 9:30 pm JAZZ VEČER / JAZZ EVENING AMINA FIGAROVA & RATKO ZJACA QUARTET-HOLLAND AMINA FIGAROVA, piano - Azerbaijan / Holland RATKO ZJACA, guitar CHRIS STRIK, drums JOHNNY TEVREDEN, bass

10. VIII. nedjelja / Sunday ACI marina - PALMIŽANA / Pakleni otoci 21.00 / 9:00 pm Hvarsko pučko kazalište / Hvar Public Theatre PRIKAZANJE ŽIVOTA SV. LOVRINCA MUČENIKA The Mystery of St. Laurence the Martyr (179. izvedba / performance)

12. VIII. utorak / Tuesday Katedrala / Cathedral 21.00 / 9:00 pm ANTE KNEŠAUREK, orgulje / organ -ZAGREB (Bach, Reger, Messiaen, Knešaurek...)

14. VIII. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm KAJANA PAČKO, violoncello - ZAGREB / SPLIT DINO KALEBOTA, glasovir / piano - ZAGREB/SPLIT (Rossini, Schumann, Papandopulo, Brahms...)

15. VIII. petak / Friday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm MAX EMANUEL CENCIC, contra-tenore - FRANCE MEGUMI OTSUKA, glasovir / piano - JAPAN (Mozart, Rossini, Donaudy...)

17. VIII. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm KLAPA "LIBAR" - SPLIT Male vocal group (Rock balade u klapskom stilu - Rock Balads in Close-Harmony Style) 19. VIII. utorak / Tuesday Franjevaeki samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm TEREZA GABRIĆ, vocal & piano - ZAGREB “PJESME OD SOLI” - večer dalmatinske šansone (Dalmatian Chanson Evening) Predstavljanje CD-a - promotion of the CD

21. VIII. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm GLASOVIRSKI DUO / PIANO DUO "FRANZ SCHUBERT" IVA KONJEVOD & LJUBOMIR GAŠPAROVIĆ - ZAGREB (Schubert, Schumann, Brahms, Debussy, Ravel)

24. VIII. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm KLAPA "KUMPANJI" - BLATO Male vocal group (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

26. VIII. utorak / Tuesday Kazalište u Brusju / Theatre in Brusje 21.00 / 9:00 pm Gradsko kazalište mladih - Split i Hrvatsko kulturno društvo "Napredak" - Split ILIJA ZOVKO: PRIREDBA /monodrama/ Glumi: ILIJA ZOVKO; suradnik: Josip Zovko

27. VIII. srijeda / Wednesday Sveta Nedjelja, u lućici / in port 20.30 / 8:30 pm Hvarsko pučko kazalište / Hvar Public Theatre PETAR HEKTOROVIĆ: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE Fishing and Fishermen Outwitting (99. izvedba / performance)

28. VIII. četvrtak / Thursday Sveti Marko / St. Mark's 21.00 / 9:00 pm JAZZ VEČER / JAZZ EVENING BERTO JOSIPOVIĆ JAZZ QUINTET - GERMANY & CROATIA

31. VIII. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm ŽENSKA KLAPA "BODULKE" - HVAR Female vocal group "Bodulke" - Hvar (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

Rujan / September
02. IX. utorak / Tuesday Sveti Marko / St. Mark's 21.00 / 9:00 pm NEVEN HRUSTIĆ, gitara / guitar - ZAGREB (York, Yocoh, Barrios, Domeniconi, Rodrigo, Maiztegui...)

04. IX. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm MARCO GRAZIANI, violina / violin - ZAGREB JULIA GUBAIDULLINA, glasovir / piano - ZAGREB (Mozart, Prokofjev, Ysaye, Wieniawski, Šlik..)

07. IX. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm PJEVAČKO DRUŠTVO HVAR, KLAPE "BODULKE" i "GALEŠNIK" - HVAR MIXED CHOIR HVAR, FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" & MALE VOCAL GROUP "GALEŠNIK" - HVAR (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

09. IX. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm MATEA LEKO, glasovir / piano - ZAGREB (Chopin, Skrjabin, Mozart, Prokofjev...)

11. IX. četvrtak / Thursday Katedrala / Cathedral 21.00 / 9:00 pm VINKO MAROEVIĆ, tenore - SPLIT BORNA BARIŠIĆ, orgulje / organ - SPLIT (Lukačić, Cecchini, Stradella, Cherubini, Franck, Schubert, Brahms, Bizet, Reger, Zajc...)

14. IX. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 21.00 / 9:00 pm VOKALNI KVARTET / VOCAL QUARTET "STIČNA"-SLOVENIA & DALMATINSKA KLAPA / MALE VOCAL GROUP “FOR” - HVAR (Slovenske narodne pjesme, crnačke duhovne i dalmatinske pjesme... Slovenian Folk Songs, Negro Spiritual & Dalmatian Folk Songs)

16. IX. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm NATAŠA MILIĆ, glasovir / piano - ZAGREB (Schubert, Franck, Chopin...)

18. IX. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm GUDAČKI KVARTET / STRING QUARTET "CADENZA” ZAGREB (Boccherini, Miletić, Glazunov, Schubert...) 21. IX. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm VEDRAN MILIĆ, baritone & piano - BJELOVAR TOMISLAV MILIĆ, glasovir / piano - BJELOVAR (Brahms, Dvorak, Piazzolla, Chopin, de Curtis, Kabiljo, Špišic, Anka...)

23. IX. utorak / Tuesday Kazalište u Brusju / Theatre in Brusje 20.30 / 8:30 pm SR?AN DEPOLO, kantautor - RIJEKA VEČER ŠANSONA / CHANSON EVENING (Brel, Becaud, Trenet, Reggiani, Depolo..)

25. IX. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm BERISLAV ANTICA, saxophone - PARIS / ZAGREB TOMI DOMANČIĆ, glasovir / piano - HVAR (Beethoven, Matitia, Demersseman, Piazzolla)

28. IX. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm PJEVAČKO DRUŠTVO HVAR, KLAPE "BODULKE" i "GALEŠNIK" - HVAR MIXED CHOIR HVAR, FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" & MALE VOCAL GROUP "GALEŠNIK" - HVAR (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

30. IX. utorak / Tuesday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm JENNY JEONG, glasovir / piano - KOREA / USA (Mozart, Chopin, Zaninović...)

Listopad / October
03. X. petak / Friday Kazalište u Brusju / Theatre in Brusje 20.30 / 8:30 pm Hvarsko pučko kazalište / Hvar Public Theatre PETAR HEKTOROVIĆ: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE Fishing and Fishermen Outwitting (100. izvedba / performance)

05. X. nedjelja / Sunday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm KLAPA "FILIP DEVIĆ" - SPLIT / Male vocal group (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

07. X. utorak / Tuesday Katedrala / Cathedral 20.30 / 8:30 pm DRAŠKO BAUMGARTEN, orgulje / organ - RIJEKA (Frescobaldi, Bach, Polc, Franck, Widor, Boellmann, Baumgarten...)

09. X. četvrtak / Thursday Franjevački samostan / Franciscan Cloister 20.30 / 8:30 pm ZAVRŠNI KONCERT / FINAL CONCERT ŽENSKA KLAPA "BODULKE" - HVAR & MUŠKA KLAPA "GALEŠNIK" - HVAR (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

Komorni četvrtak - Chamber Thursday
05. VI. Kazalište / Theatre - FILIP RADOŠ & ILIJA ZOVKO - "ŽENICI” 12. VI. IVANA NOVAČIĆ, alto & ZORAN NOVAČIĆ, organ – ZAGREB 19. VI. MLADI OPERNI PJEVAČI / YOUNG OPERA SINGERS - ZAGREB (Sacred music, Negro spiritual, Puccini, Verdi, Strauss, Lehar)

03. VII. MIROSLAV AMBROŠ, violin & ZUZANA AMBROŠOVÁ, piano - PRAHA (Händel, Brahms, Paganini, de Sarasate, Suk, Martinu...)

10. VII. VESNA KUŠČER ČISAR, soprano & VIŠESLAV JAKLIN, organ (Bach, Franck, Mendelssohn-Bartholdy, Dvorak, Stradella...) 17. VII. ANSAMBL / ENSEMBLE "AD GLORIAM BRASS" – ZAGREB

24. VII. BÉLA MAVRÁK, tenore - KOLN & TOMI DOMANČIĆ, piano - HVAR (Verdi, Mozart, Strauss, Lehar, Cardillo, Liszt, Chopin...)

31. VII. URARA MOGI, violin - JAPAN & MARTINA CUKROV, piano - NEW YORK (Brahms, Mozart...) 07. VIII. DUO BALYK - HRVATSKA / RUSSIA: VLADIMIR BALYK, accordion & NATALIA BALYK, domra (Albinoni, Bach, Vivaldi, Piazzolla, Teodorakis, Jarre...)

14. VIII. KAJANA PAČKO, violoncello & DINO KALEBOTA, piano - ZAGREB (Rossini, Schumann, Papandopulo, Brahms...) 21. VIII. PIANO DUO "FRANZ SCHUBERT" - ZAGREB: IVA KONJEVOD & LJUBOMIR GAŠPAROVIĆ (Schubert, Schumann, Brahms, Debussy, Ravel...)

28. VIII. JAZZ EVENING: BERTO JOSIPOVIĆ JAZZ QUINTET - GERMANY/CROATIA

04. IX. MARCO GRAZIANI, violin & JULIA GUBAIDULLINA, piano - ZAGREB (Mozart, Prokofjev, Ysaye, Wieniawski, Šlik...) 11. IX. VINKO MAROEVIĆ, tenore & BORNA BARIŠIĆ, organ - SPLIT (Lukačić, Cecchini, Stradella, Cherubini, Franck, Schubert, Brahms, Bizet, Reger, Zajc...)

18. IX. GUDAČKI KVARTET / STRING QUARTET "CADENZA" - ZAGREB (Boccherini, Miletić, Glazunov, Schubert...) 25. IX. BERISLAV ANTICA, saxophone-PARIS / ZAGREB & TOMI DOMANČIĆ, piano - HVAR (Beethoven, Matitia, Demersseman, Piazzolla...)

09. X. ZAVRŠNI KONCERT / FINAL CONCERT: FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" & MALE VOCAL GROUP "GALEŠNIK" (Dalmatinske pjesme / Dalmatian Folk Songs)

Solo utorak - Solo Tuesday
03. VI. PETAR ČULIĆ, gitara / guitar - DUGI RAT (Bach, Paganini, Castelnuovo-Tedesco, Giuliani, Brkanović)

10. VI. EUGENE SKOVORODNIKOV, glasovir / piano - RUSSIA / CANADA (Schubert, Čajkovski)

17. VI. TEREZIJA CUKROV, glasovir / piano - NEW YORK (Mozart, Debussv, Sorkočević) 24. VI. MIHOVIL KARUZA, violoncello - SPLIT (Bach, Hindemith, Ruždjak, Šaban, Zaninović, Walto)

08. VII. ZSOLTAN VARGA, gitara / guitar - HUNGARY (Sor, Tarrega, Albeniz, Villa-Lobos...)

15. VII. KRISTIAN CVETKOVIĆ, glasovir / piano, (born 1991.) - SWITZERLAND (Schubert, Beethoven, Ravel, Chopin)

22. VII. VEDRAN ARKUS, glasovir / piano - BiH / HRVATSKA (Bach, Bach-Busoni, Beethoven, Liszt)

29. VII. MISLAV REŽIĆ, gitara / guitar - DEN HAAG (Giuliani, Asencio, Sunko, Villa Lobos, Bellinati, Ginastera)

05. VIII. AUGUSTIN ŠIMAT, glasovir / piano - MOSKVA (Bach, Beethoven, Rahmanjinov, Liszt...)

12. VIII. ANTE KNEŠAUREK, orgulje / organ - ZAGREB (Bach, Reger, Messiaen, Knešaurek...)

19. VIII. TEREZA GABRIĆ, vocal & piano - ZAGREB (Dalmatian Chanson Evening - promotion of the CD)

26. VIII. ILIJA ZOVKO: PRIREDBA /monodrama/; glumi: ILIJA ZOVKO 02. IX. NEVEN HRUSTIĆ, gitara / guitar - ZAGREB (York, Yocoh, Barrios, Domeniconi, Rodrigo, Maiztegui..)

09. IX. MATEA LEKO, glasovir / piano - ZAGREB (Chopin, Skrjabin, Mozart, Prokofjev...)

16. IX. NATAŠA MILIĆ, glasovir / piano - ZAGREB (Schubert, Franck, Chopin...)

23. IX. SRĐAN DEPOLO, kantautor - RIJEKA (Chanson Evening - Brel, Becaud, Trenet, Reggiani, Depolo)

30. IX. JENNY JEONG, glasovir / piano - KOREA / USA (Mozart, Chopin, Zaninović...)

07. X. DRAŠKO BAUMGARTEN, orgulje / organ - RIJEKA (Frescobaldi, Bach, Polc, Franck, Widor, Boëllmann...) Vikendom zabavnije - Weekend entertainment

30. V. ŽANA MARENDIĆ BUČEVIĆ, mezzosoprano - SPLIT SAŠA JAKELIĆ, tenore & HARI ZLODRE, piano - SPLIT (Verdi, Schubert, Bellini, Piazzolla, Gershvin..)

01. VI. MIXED CHOIR, FEMALE VOCAL GROUP & MALE VOCAL GROUP – HVAR

08. VI. KLAPA / MALE VOCAL GROUP "GALEŠNIK" – HVAR

15. VI. ŽENSKA KLAPA / FEMALE VOCAL GROUP "NEVERIN" - KAŠTEL LUKŠIĆ

22. VI. MIXED CHOIR, FEMALE VOCAL GROUP & MALE VOCAL GROUP – HVAR

27. VI. KLAPA / MALE VOCAL GROUP "CAMBI" – SPLIT

05. VII. ETHNO-JAZZ EVENING: "BLACK COFFEE" & "MENDULA”

13. VII. ŽENSKA KLAPA / FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" – HVAR

27. VII. INTERNATIONAL ORCHESTRAL ACADEMY, conductor Ch. KLETT-HAMBURG

01. VIII. IBRICA JUSIĆ, kantautor 02. VIII. JAZZ EVENING: DENISE JANNAH GROUP - Suriname / Holland

08. VIII. JAZZ EVENING: AMINA FIGAROVA & RATKO ZJACA QUARTET – HOLLAND

17. VIII. KLAPA "LIBAR" / MALE VOCAL GROUP "LIBAR" - SPLIT (Rock Balads in Close-Harmony Style)

24. VIII. KLAPA / MALE VOCAL GROUP "KUMPANJI" - BLATO / Korčula

31. VIII. ŽENSKA KLAPA / FEMALE VOCAL GROUP "BODULKE" – HVAR

07. IX. MIXED CHOIR, FEMALE VOCAL GROUP & MALE VOCAL GROUP – HVAR

14. IX. VOCAL QUARTET "STIČNA" - SLOVENIA & KLAPA / MALE VOCAL GROUP "FOR" - HVAR (Slovenian Folk Songs, Negro Spiritual & Dalmatian Folk Songs)

21. IX. VEDRAN MILIĆ, baritone & piano - BJELOVAR TOMISLAV MILIĆ, piano – BJELOVAR

28. IX. MIXED CHOIR, FEMALE VOCAL GROUP & MALE VOCAL GROUP – HVAR

05. X. KLAPA / MALE VOCAL GROUP "FILIP DEVIĆ" – SPLIT Kazalište – Theatre

05. VI. BRUSJE - Gradsko kazalište mladih - Split ILIJA ZOVKO: ŽENICI; glume FILIP RADOŠ i ILIJA ZOVKO

14. VI. VELO GRABLJE - Hvarsko pučko kazalište - Hvar PRIKAZANJE ŽIVOTA SV. LOVRINCA MUČENIKA

06. VII. SV. NEDJELJA - Hvarsko pučko kazalište - Hvar PRIKAZANJE ŽIVOTA SV. LOVRINCA MUČENIKA

19. VII. BRUSJE - Teatar "Planet Art" - Zagreb JEFF BARON: U POSJETU KOD GOSPODINA GREENA Igraju: PERO KVRGIĆ i LUKA DRAGIĆ

25. VII. BRUSJE - Kazališna družina - Vis: ETNOMONODRAMA "VEJA" Adaptirao, dramatizirao i igra: SINIŠA BRAJČIĆ 10. VIII. PALMIŽANA - Hvarsko pučko kazalište - Hvar PRIKAZANJE ŽIVOTA SV. LOVRINCA MUČENIKA

26. VIII. BRUSJE - Gradsko kazalište mladih - Split ILIJA ZOVKO: PRIREDBA; glumi ILIJA ZOVKO

27. VIII. SV. NEDJELJA - Hvarsko pučko kazalište - Hvar PETAR HEKTOROVIĆ: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE

03. X. BRUSJE - Hvarsko pučko kazalište - Hvar PETAR HEKTOROVIĆ: RIBANJE I RIBARSKO PRIGOVARANJE 100. izvedba

više: hvar.hr

08.07.2008

blanka.jpg
Blanka Vlašić postala studentica Aspire ASPIRA Blanka Vlašić vratila se u školske klupe. Najbolja hrvatska sportašica upisala je studij sportskog menadžmenta na visokoj školi Aspira u Splitu, a u utorak je imala prvi dan na fakultetu. Otkako sam završila srednju školu nisam imala...više
OLIVER_2.jpg
Oliver u Spaladium Areni KONCERT Oliver Dragojević , velikan hrvatske glazbene scene, održat će 24. listopada 2010. koncert u Spaladiumu . Predstavit će novi album - Samo da je tu - ali će nas vratiti u prošlost sa svojim najvećim hitovu. Oliverov koncert organizira...više
slikovnica_a.jpg
Poziv za izradu slikovnice za slijepu i slabovidnu djecu Poziv za izradu slikovnice za slijepu i slabovidnu djecu Slikovnica "Katica i Blagine oči" kratka je pripovijest o slijepoj djevojčici. Na žalost prema našim saznanjima u RH nema ili su vrlo, vrlo rijetke slikovnice o osobama s invaliditetom. Budimo različiti. Darujmo nam svima upoznati...više
mkc_1.jpg
Umjetnici srednje generacije IZLOŽBA U galeriji MKC Split otvorena je izložba najnovijih radova troje splitskih umjetnika srednje generacije - Sandre Mateljan, Kristine Restović i Ivana Bure. Sandra Mateljan izlaže seriju objekata od stakla i inoksa pod naslovom „Sedam...više
Foto_klub.jpg
Sva njihova mora FOTOKLUB SPLIT Od 29. rujna do 14. listopada 2010. u Galeriji fotografije Fotokluba Split, Marmontova 5, biti će otvorena izložba fotografija novinarskog para Jordanka Grubač - Ante Granik: Sva naša mora. Jordanka Grubač dugogodišnja je novinarka...više
Adria-Art-Annale1.jpg
23. Adria Art Annale IZLOŽBA U Dioklecijanovim podrumima 04.10. počinje 23. Adria Art Annale. Izložba traje do 11. listopada, a uz nju će se održavati i filmske projekcije te predavanja i tribine, koje će biti svakog dana u 20 sati. U ponedjeljak će se održati...više
Mirjana_Marovic_02.jpg
Izložba u Dioklecijanovim podrumima IZLOŽBASamonametnutom disciplinom slikarica Mirjana Marović nastoji ukrotiti svoju kolorističku bujnost i pripitomiti slutnju beskonačnih prostora. Odlučuje se stoga za strogu organizaciju kadra i sustavnu, ulančanu ritmizaciju dijelova slike....više
SASO.jpg
Sajam SASO SAJAM 15. međunarodni specijalizirani sajam SASO, održava se od 20.-24.10. 2010. u Splitu. 15. međunarodni sajam SASO obuhvaća u sebi niz međunarodnih specijaliziranih sajmova: Sajam graditeljstva, Sajam drvne industrije, Sajam metalne...više
<<1 2 3 4 >>
arhiva Splitsko ljeto 2010. Dječji karneval 2010. Zdravko Čolić za Valentinovo Koncert za Haiti Aurora club Croatia i Ice Extravaganza Cepos: Predavanja za poticanje poduzetništva i obrtništva Ministry of Sound u Splitu na Staru godinu Na Pjaci u 6 E moj Pinokio Sajam Božićne radosti 3. Festival vjenčanja u Splitu Događanja u Gradskoj knjižnici GKM Split Foto klub Split HNK repertoar Doček u Le Meridien hotelu Prosinac u Aurori Doček Nove Godine u Splitu Nova sezona HNK Samostalna izložba - Cuba libre (U)okvir(i) Nevera Renata Grancieria Svjetsko prvenstvo beskućnika u nogometu Vikend pred nama Obnovite se na Hvaru Split film festival Koncert Tonija Cetinskog Himalaya i Nepal Let's Slogo! Knjiga Mediterana Davor Štambuk u Staroj vijećnici Faros - starigradski plivački maraton Video Art by Nam June Paik TBF konačno doma Izložba kolorita Tonka Smokvine Izložba karikatura Proslava 559. rođendana Marka Marulića Večer otvorenih konoba u Kaštelima Outlook - Najveći dubstep festival na svijetu Pro-pain u Kocki Valovi ritma Summer Rock Festival Tradicionalni Jazz festival Komedija u Kaštelima Tribute to Dino u Sutivanu Splaladium arena za Simple Minds Omiško kulturno ljeto Gusarska bitka Manifesto! festival Bečki koncert u sjećanje na kralja popa Arhitektura podsvijesti Fort Heineken 2009. Festival književnosti Faro(pi)s Dani Dioklecijana Od Hvara do Trogira Međunarodni dan mladih u Info zoni Kotezi festival Dani aromaterapije Kad se male ruke slože "Ribarske svađe" Noći filma na Zvončacu 2009. Na male branke Surfajte sa zvijezdama "Odraz duše" I feel Slovenia "Tri kampanjuna" MTV Clubbing Cest is D' Best Pričam ti priču Runjićeve večeri Izložbeni dani 55. Splitskog ljeta Zdenka Kovačićek na Rivi Izložba u Etnografskom muzeju Split Hacienda Music Festival Multi-kulti festival "Zagora gori" Rok fešta: Goran Bare & Majke Otvoren 56. film festival u Puli Izložba "Skate Culture" Pipsi na Gripama House fuzija Tuborg Green Beat 2009. Fjaba otvorena u Splitu Jubilarni Ethnoambient 2009. Plesom kroz ljeto Prvenstvo Hrvatske u glavometu Papaya Club Festival Srpanj uz World Inferno Friendship Society Spektakularni početak 55. Splitskog ljeta "Kontra regula" Nestos - novi restoran&lounge bar Na jedrima književnosti Makarsko ljeto Ladytron na Gripama Otvorena privatna gimnazija "Leonardo da Vinci" Splitski festival 2009. Obojite zidove Doma mladih Ekologija kroz umjetnost Hemingway White Gala Party Jabba Dabba Doo Izlaganje u Močvari Supetar Film Festival Novi Miss Sixty Accessories Viški festival Komiške priče o lutanjima i samoći Luna na bračkom nebu Aurora Club - Grand Openining Fiesta Bezvremenski strip Savjet mladih u potrazi za identitetom Pjesmom za "Anđele" East Silver- sajam dokumentarnih filmova Srebrenica - put ka novoj Europi Snaga prirode Ljeto u Gradskoj knjžnici M.Marulić Knjiga "Nauči psa trikovima" Aleksandra Rotar u Galeriji Kula Škola za mlade lidere "Hello" - izložba Tatjane Politeo Mirisi, zlato i tamjan u Galeriji Vidović Ambasador dance glazbe Snaga i utjecaj misli Proširite svoje horizonte sa Au Pairom Note klasične glazbe u Dioklecijanovim podrumima Summer Fashion Show Furia tour u Splitu Humanitarni spektakl na Poljudu Izložba Jože Marinča Idemo na Bačvice Atlantis Summer Challenge festival Omoti Animafest konačno u Splitu In Memoriam Mate Kukuljica Zvuci Dalmacije Zrće Summer 2009 Koncerti za djecu Pučka fešta Dani Matejuške Dani Radunice Kotezi String Festival Marina Rinaldi u Splitu Festival uličnih zabavljača Ban i Diktatori Događanja u Gradskoj knjižnici U pohodu na Marulića Just married! Pogled kroz objektiv Urnebesni Hed Kandi partyji na Zrću Bilo jednom u Dalmaciji Seve, Jelena, Tony, Sharam... Tribute to Dino Dvornik Vrući noćni provodi u diskoteci " Petar Pan" Arctic Monkeys u Splitu " MORE IZ ORMARA" na daskama splitskog GKL-a Festival urbane kulture Plodovi Dalmacije Bijelo Dugme u Spaladium Areni Novo - spa & lifestyle club Filomena Prva biciklistička staza u gradu pod Marjanom Britanska hip-hop zvijezda stiže u Split Sportski centar Joker Chagallove grafike u Splitu Callegari modna revija Modna revija VictorVictorie Paola Prata u Joker centru Šinjorina i Tamara Roglić Program malog Marulića Makrobitički seminar Audicija za Stella Band Cilj je letjeti, a ne sletjeti Kinoteka u kinu Tesla Harlem Globetrotters u Splitu Za mlade fotografe Sajam vjenčanja 2009. Međunarodni sajam dragog i poludragog kamenja Dječji karneval Drugi festival mediteranskog filma Bal pod maskama Toše: The Hardest Thing Festival znanosti 2009 3. međunarodni festival gitare u Hrvatskoj Croatia Property Show 2009. Blanka Vlašić u Spaladium areni Maskenbal & Valentine Party Weekend 4. sajam Furnitura Splitske maškare 2009. Veliki dobrotvorni koncert Koncert Luke Nižetića Natjecanje u street i jazz stylu Victoria's Secret Noć muzeja u Splitu Filmska škola Alternativno kazalište Ilirik PlayDrama uskoro u Splitu Prvi Sajam glazbe Svjetsko prvenstvo u rukometu 2009 Boogie nights u Jungli 11. Croatia Boat Show Kralj Arthur - smisao viteštva Noć muzeja Splitski festival «Pričigin» Splitski akvarel GAST 2009. Nova Akropola Optimalna projekcija Sajam luksuza Sajam Božićne radosti na Rivi Elvis Stanić Group Groove Is In The Heart najavljuje Bukem In Session Blues Weekend u Splitu Novo u Splitu Otvorena Zara u Splitu Livin' Ethno Stakleni Peristil Program proslave 1.godišnjice Jokera Dani beba, mama i trudnica 13.Splitski sajam SASO Otvoren Costa Coffee Tiffany u Splitu Summer closing party Aurora Izložba u Dioklecijanovim podrumima Pjevač Iron Maidena posjetio modni atelier u Getu Syke'n'Sugarstarr u Hemingwayu Hrvatski Apoksiomen u Splitu Noći filma na Zvončacu 2008. D.J. CHINA u Hemingwayu Nastup grupe Conect i r&b/hip-hop večeri u Aurori D.O.N.S. & Terri B u Hemingwayu Novi hotel u centru grada Hemingway novosti - Modna revija Hemingway party galerija The Best Shop i modna revija David Penn u Hemingway baru Edo Maajka Live Besplatna Yoga na Bačvicama Dove Fresh Party Hemingway Glazbena gostovanja u Haciendi Inusa Dawuda u Hemingwayu Dioklecijanova noć House Grooves - Beach Club Aquarius Afro noć u Splitu Sinjska Alka Petar Pan Club Jedinstveni spektal ovog ljeta Hemingway - Milk & Sugar Party vlak Zagreb-Split Festival zabavne glazbe Split 2008. Radionice u knjižnici Marka Marulića Najpoznatiji svjetski brandovi u Splitu Pjena party Prvi Pascucci bar shop u Splitu Pozornica najboljima Otvoren boutique Baldinini u Splitu Koncert Seargeant Garcie u Splitu Ekskluzivne cipele u centru Splita Kemal Monteno u Sky restoranu Festival 1001 delicija 2008. After Work party u Tropic clubu Equador Jole u Joker centru Diesel i optika In Focus nagrađuju 33. Praznik cvijeća Međunarodni festival vina i kulinarstva u Splitu Poznati dizajnerski brand Anna Biagini u Splitu Croatia Property Show Uskrsni sajam knjiga u Splitu 18. Marulićevi dani Tradicionalni koncert Miše Kovača Uskrsna zabava u Aurori Umek u Master's klubu Lude 80-e u Inmotion Clubu Modna revija i Dječji dan Međunarodni festival gitare Drago kamenje u hotelu Marjan Izložba fotografija Dani Frankofonije Pričigin 2008 Festival mediteranskog filma Ožujak u Le Meridienu Dani kršćanske kulture Laboratorij slave IT {budi} HEROJ svakodnevno Laguna Bar & 7 Palms Bar Grill u Le Meridien Lavu Otvoren Lobby bar u Splitu Slavni DJ Derrick May u Splitu Croatia Boat Show 2008. Dani mađarske kuhinje Gibonni na Gripama Tjedan maslinova ulja u Splitu Sajam GAST 2008 Otvoren Hemingway bar u Splitu After work party Provedite dan zaljubljenih u Inmotion clubu Valentinovo pod zvijezdama Valentinovo uz zvuke tamburice Večer smijeha u Grand Casinu Lav Otvorena optika In Focus u centru grada Večer karnevala u Grand Casinu Lav Party na Voćnom trgu Festival vjenčanja u Splitu Hajdukov fan shop na novoj adresi Wellness trendovi u Splitu Aurora Winter Party Svjetski gitaristički quartet u Splitu Noć muzeja u Splitu Uživajte uz dalmatinske klape Filmska škola Sexy house music and cocktail night Veselje za male i velike "Ples sa zvijezdama" u Splitu Kava u Getu Doček sa stilom Irska plesna senzacija na Gripama WOMEN'SECRET u Splitu Timberland u Joker centru Maksim Mrvica u Splitu Vrhunska zabava - Restoran Sky i Joker centar Vege i makro stil življenja Aurora Božićni i Novogodišnji party Večera pod "nebeskim svodom" Profil Superstore - svečanost i nagrade Tulum na Matejuški Humanitarni koncert: Mišo i Intrade na Gripama Provedite večer uz Piano Savršeno mjesto za jutarnju kavu Broadway Top 5 Wellnes životni stil Multimedijalna knjižara otvara svoja vrata u Joker centru Shopping centar Joker Ninja kornjače u Joker centru Urbana moda u Splitu Laurent Garnier u Splitu Otvoren boutique Vis à Vis Outlet Poznati sportski brand Bikkembergs u Joker centru Samsonite cipele u Splitu Otvorenje multiplex kina Broadway u Splitu Cesare Paciotti u Splitu Joker centar Split - vodeći shopping centar u Splitu Besplatna Adobe edukacija Pomak na Stinicama Besplatni modni savjetnik Rujan u Magmi Splitgraphic 3 Noć Vila i Junaka Trogirski filmski festival Za ljubitelje dobrog partijanja The closing time Bring Music Festival 2007. Jole u Aurori Noć Dioklecijana Ljeto u Aurori Splićani pobjednici Spalatine osvojile Europu Provedite dan u Le Meridien Lav-u Radmanove mlinice Bek's fashion Benetton nudi obnovu palače 53. Splitsko ljeto Sajam "1001 delicija" Čulić osvaja nagrade Nives Čićin Šain Nova riva i megamarina na Žnjanu Judi San Francisco u Splitu Splitski dresscode